Menu

Crvena zvezda se vratila na lidersku poziciju

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Vojvodine rezultatom 4:1 na stadionu Rajko Mitic u 10. kolu Superlige, i tako se vratili na prvo mesto na tabeli.

Zvezda ubedljivom pobedom nad Vojvodinom vratila 1. mesto na tabeli

Zvezda povela, Vojvodina izjednacila rezultat

Na stadionu crveno-belih, pored istoimenih pristalica, vidjen je veoma dobar odziv i navijaca Vojvodine. Imao je sansu kapiten Zvezde, Lukovic, da vec u 3. minutu postigne gol, sto je Kordic sprecio. Uzvratili su borbeni Vojvodjani preko Lakicevica, ali je njegovu nameru osujetio Plavsic. Ruiz u 10. minutu postize pogodak za vodjstvo crveno-belih i opste slavlje na tribinama. Desetak minuta nakon Ruizovog pogotka redjale su se sanse na obe strane, ali bez rezultata, a nivo igre je slabio. Izgubile su “lale” veliku sansu za izjednacenje u 40. minutu, kada je Meleg lose sutirao. U 43. minutu Vojvodina izjednacava rezultat na 1:1 pogotkom Malbasica.

5 minuta dovoljno za povratak na vrh

Vec na startu drugog poluvremena Zvezda je uspela da resi pitanje pobednika ovog duela. Mec se igrao na sredini terena, bez prevelikih ocekivanja od strane oba tima. Ali se u predstojecih par minuta odigrala velika drama na terenu, kada je u 58. minutu vodjstvo Zvezde za 2:1 omogucio Donaldo, koji je lako savladao cuvara mreze “lala”, da bi 4. minuta kasnije i Plavsic poslao loptu u protivnicku mrezu za 3:1. Bilo je jasno da se Zvezda vraca na poziciju broj 1. Vijeira se nekoliko puta oprobao u ulozi strelca ali bezuspesno. Za veliku pobedu Zvezde i rezultat 4:1 zasluzan je Slavoljub Srnic, cijim se pogotkom zavrsio susret ova dva tima.