Menu

Hamilton pobedio u Japanu i izjednacio se sa legendarnim Senom

Vozac Mercedesa Luis Hamilton pobedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Japana. Hamilton je osvojio svoju 41. pobedu u karijeri i po broju pobeda se izjednacio sa legendarnim Ajrtonom Senom, koji je takodje zabelezio 41. pobedu.

Luis Hamilton osvojio Veliku nagradu Japana

Luis Hamilton drugi put zaredom bolji od Suzukija

Drugom uzastopnom pobedom nad najvecim rivalom Suzukijem, Hamilton je zabelezio jubilarnu 41. pobedu. Ispred Hamiltona i Sene po broju pobeda su samo Mihael Sumaher sa 91 pobedom, Alan Prost sa 51 pobedom i Sebastijan Fetel koji ima 42 trijumfa. Hamilton je trku zavrsio za 1 sat, 28 minuta i 6 sekundi. Drugo mesto zauzeo je vozac Mercedesa Niko Rozberg sa 18 sekundi zaostatka, a treci kroz cilj prosao je Sebastijan Fetel iz Ferarija sa 20 sekundi zaostatka. Vozac Ferarija Kimi Raikonen zauzeo je cetvrto mesto, a peti je bio Valteri Botas iz Vilijamsa. Bodove su jos osvojili Niko Hilkenberg, vozaci Lotusa Roman Grozan i Pastor Maldonadu, i vozaci ekipe Toro Roso Maks Verstapen i Karlos Sainc.

Hamilton najbolje otvorio trku

Luis Hamilton je dobro startovao, obisao Rozberga na startu i preuzeo prvo mesto, a Nemac je siroko usao u krivinu i pao na cetvrto mesto. Posle kontakata u prvom krugu u boks su morali Danijel Rikardo, Felipe Masa i Serhio Peres. Dobro su startovali vozaci Lotusa, Grozan se sa 8. popeo na 6. mesto, a Maldonado sa 11. na 7. mesto. Aktuelni sampion je iz kruga u krug uvecavao prednost u odnosu na drugoplasiranog Fetela, Botasa i klupskog kolege Rozberga. Vozaci su zatim poceli da odlaze u boks, dok je Hamilton u 17. krugu otisao i posle toga se bez problema vratio na prvo mesto sa 6,7 sekundi prednosti u odnosu na Fetela. Vozaci Meklarena Alonso i Dzenson Baton nisu osvojili bodove. Naredna trka vozice se 11. oktobra za Veliku nagradu Rusije.