Menu

Kosarkasi Partizana slavili pobedu u Baru

U uzbudljivoj, do samog kraja neizvesnoj utakmici, kosarkasi Partizana slavili su pobedu protiv Mornara u Baru sa 58:57 (10:18, 17:10, 15:15, 16:14) u prvom kolu ABA Lige.

Partizan jednim poenom razlike slavio pobedu protiv Mornara u Baru, 1. kolo ABA lige

Domacin namucio crno-bele

Debitanti sa Jadrana su na samom startu utakmice pokazali da ce se ekipa Aleksandra Dzikica dosta namuciti na ovom mecu. Za pet minuta igre, Mornar je imao neverovatnu prednost od 12:2, da bi i namernim faulom Hecera, Partizan upisao tek cetvrti poen. Domacin je trojkama Volera stigao na +12 razlike, da bi se Lukovic, Velickovic i Vrabac razigrali pred predah, jer je nedopustivo da se deonica zavrsi sa dvocifrenom prednoscu Mornara. Iako su izabranici Dzikica imalu apsolutnu podrsku na tribinama, publika nije gledala kvalitetnu kosarku. Gosti su sramno igrali, dok su se domaci trudili da se prikazu u sto boljem svetlu. Nakon vodjstva domacina od 22:12, Beogradjani su se trgli i serijom od 10:0 smanjili rezultat na 22:20. Iako su Robinson i Hecer doveli crno-bele u blagu prednost rezultatom 24:27, pogotkom Dzonsa Mornar odlazi na poluvreme prednoscu od 28:27.

Neizvesnost i odbrana crno-belih za kraj

Pocetak trece deonice doneo je i vise uzbudjenja i rezultatsku klackalicu. Iako je Partizan imao vise prilike za vodjstvo, zahvaljujuci pogocima za tri poena Andrica i Majstorovica (35:38), domacin je uspeo da se iz ove borbe izvuce sa blagom prednoscu. Mornar je preko Volera, pogotkom za tri poena, i pogotkom Dzonsa za 43:42 vodio na kraju trece deonice. Poslednja deonica je bila odlucujuca ali isto tako i neizvesna. Nadigravali su se igraci oba tima, a Partizan je u toj igri imao prednost od +2 (50:52). Pogotkom Ratkovice, a ubrzo i Velickovica, crno-beli su otisli na prednost od +3 (53:56). Kaznjavaju domaci nespretnost Marinkovica pa Radunovic i Krstic dovode Mornar do vodjstva od 57:56 u poslednjoj minuti utakmice. Velickovic pogotkom za 2 poena donosi pobedu crno-belima, a za kraj je Dzons pokusao da izbori pobedu Mornara ali bezuspesno.