Menu

Kosarkasi Srbije uspesno nastavlja pohod ka Riju

Kosarkaska reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala selekciju Angole sa 83:60 u drugom mecu kvalifikacija za Olimpijske igre. Pred nesto vise od 10 hiljada navijaca u Kombank areni slavili su nasi kosarkasi drugi trijumf u ovom turniru.

Kosarkasi Srbije savladali Angolu u drugom mecu kvalifikacionog turnira za Olimpijske eigre

Srbija igrala nezainteresovano, Angola u transu

Na startu drugog meca kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Beogradu primetna je bila losa podrska od strane publike, pa se ni nasi momci nisu najbolje pokazali na pocetku mecu. Odlicni napadi Angolaca i jos bolja odbrana donela im je vodjstvo od 5:3. Konstantno su gosti bili za petama domacinu, iako su nasi reprezentativci imali daleko vecu prednost u sutu za 3 poena, gde su se istakli Bogdanovic i Markovic. Nedostajala je igra u odbrani naseg tima, pa su tako Angolci vecu 7. minutu imali prednost od 2 poena razlike (17:19). Imali su nasi kosarkasi velikih problema u skokovima, dok je gostima to bio jedan od glavnih aduta kojim su mucili nase reprezentativce. Uspeo je Jokic da dovede Srbiju u vodjstvo za 23:19 uz faul. Za kraj prve deonice Jokic je poentirao za 30:23 i doveo svoj tim u vecu rezultatsku prednost. Lagan tempo i nezainteresovanost krasili su nase momke u drugoj deonici, pa je ulaskom Nedovica u igru situacija malo razdrmana. Sutom za 3 poena Nedovic dovodi reprezentaciju na +11 poena prednosti, ali za sam kraj prvog poluvremena nije vidjena sjajna igra orlova, pa se na pauzu otislo sa rezultatom 47:38.

Jos jedna prepreka za ostvaranje sna

Na startu drugog poluvremena stupili su nasi kosarkasi na terenu u sastavu: Teodosic, Markovic, Bogdanovic, Bircevic, Jokic sto je rezultiralo trojkom Markovica. Drzali su se gosti odlicno na pocetku drugog poluvremena, sto se videlo u par navrata kada su namucili nase orlove. Angolci su nastavili pohod preko Mura, koji je uspeo da veze cak 5 poena, ali se Jokic revansirao u napadu. Svoj 9 poen postigao je Raduljica kada se na asistenciju Teodosica upisao u listu strelaca, ali je potom Simonovic bio neprecizan u sutu za 3 poena. Srbija je tada vodila sa 67:51. Za kraj trece cetvrtine rezultat na semaforu je pokazivao 67:51, a Simonovic ponovo bio neprecizan u sutu za 3 poena. Potom je usledio napad Jovica i Raduljice za 79:53. Nisu se nasi momci pokazali u sutu za tri poena, pa je usledila rampa Stefana Jovica, koja je digla publiku na noge. Usledio je nov pogodak gostiju za 3 poena, sto je eskaliralo u manju svadju, u kojoj je najnervozniji bio Kalinic. Nakon promasenih pogodaka za tri poena sa obe strane, izborili su nasi momci pobedu sa 23 poena razlike i savladali Angolu u drugom mecu kvalifikacija za Olimpijske igre.