Warning: is_writable(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/storage/content/40/205940/sportvesti.net/:/storage/configuration/wrappers/40/205940/sportvesti.net/) in /storage/content/40/205940/sportvesti.net/public_html/wp-content/plugins/wp-responder-email-autoresponder-and-newsletter-plugin/lib/preferences.php on line 15 Odbojkasice Srbije pokorile Italiju na startu OI - Sport Vesti
Menu

Odbojkasice Srbije pokorile Italiju na startu OI

Odbojkasice Srbije uspesno su otpocele borbu za medalju na Olimpijskim igrama u Brazilu, gde su vec u 1. kolu B grupe savladale selekciju Italije sa 3:0 po setovima 27:25, 25:20, 25:23 nakon 80. minuta igre.

Uspesan start nasih odbojkasica protiv Italije na OI

Izjedancena igra obe selekcije u prvom setu

Prelomni momenat za srpske odbojkasice je upravo bio prvi set. U startnoj postavi naseg tima nasle su se Ognjenovic, Boskovic, Rasic, Veljkovic, Nikolic, Mihajlovic i Popovic. Bolje su otpocele mec Italijnke, pa su sa 4:2 vodile. Ubrzo je ekipa Zorana Terzica preokrenula na 5:4, da bi se potom igrao poen za poen. Nakon vodjstva od 14:12 srpskih odbojkasica, preokrenule su Italijanke rezultat na 15:14, da bi Mihajloviceva i Rasiceva vratile prednost Srbiji za 18:16. Posle tajm-auta, Italijnke izjednacavaju na 18:18, da bi posle vodjstva od 22:20 Terzic zatrazio tajm-aut za svoj tim. Imale su Italijanke 3 set lopte, ali Rasiceva poravnava rezultat na 25:25, a potom donosi Srbiji prvu set loptu. Donela je Mihajloviceva pobedu u prvom setu selekciji Srbije za 27:25.

Sigurnost nasih devojaka u drugom setu

Vodjstvom od 4:0 otvorile su nase devojke drugi set ovog meca. Nakon tajm-auta italijanskog selektora, smanjuju rivalke rezultat na 6:5. Odlicno je funkcionisala odbrana u redovima naseg tima, pa su tako Mihajloviceva i Veljkoviceva smanjile na 8:5, a poptom i 9:5. Priblizile su se Italijanke na 10:9, a posle 11:9 za Srbiju izjednacile rezultat. Sjajna trojka koju su cinile Mihajlovic, Boskovic i Rasic postizu poene za prednost od 14:11, a zatim i na 17:12. Hrabro su nase odbojkasice cuvale a potom i uvecavale rezultat privodeci mec kraju. Imale si izabranice Zorana Terzica prednost od 22:16, ali su Italijanke smanjile na 22:18. Nakon greske Italijanki, vodile su srspke odbojkasice sa 24:18, da bi jos jednom greskom rivalki pobedile u drugom setu sa 25:20.

Pobeda u rukama odbojkasica Srbije

Povele su nase devojke na startu treceg seta sa 3:1, da bi Italijanke odmah izjednacile rezultat. Potom serijom od 3:0 uvecavaju prednost izabranice Terzica, potom Boskovic i Rasovic dupliraju prednost od 10:5 posle cega je ubrzo italijanski seletor zatrazio tajm-aut. Nije mnogo Italijankama pomogao kratki predah, ali je zato Srbija vodila sa 12:6. Nakon Terzicevog tajm-auta, Srbija je vodila sa 13:9, potom i sa 15:10. Smanjile su Italijanke asom na 15:11, ali su nase razigrane odbojkasice dosle do 20:14. Uzvratile su Italijanke udarac serijom od 5:0 za nov rezultat-20:19. Mihajloviceva osvaja poen za 22:19, a Nikoliceva za 23:20 nakon Bomitinog tajm-auta. Nakon 2 greske Mihajloviceve, priblizile su se Italijanke na 23:22. Za 25:23 zasluzna je Mihajloviceva, a Srbija je slavila sa 3:0.