Menu

Pala nesavladiva Rusija, Rio sve izgledniji

Zenska odbojkaska reprezentacija savladala je na Svetskom kupu favorizovanu selekciju Rusije posle velike drame, rezultatom 3:2. Nase devojke su gubile sa 2:0 u setovima, ali su sjajnim timskim duhom uspele da preokrenu rezultat u svoju korist.

Srbija odbojka

Sve je delovalo kao nemoguca misija

Posle poraza od Kine u prvom kolu cinilo se da nase devojke nece uspeti da se nose u konkurenciji sa ovim sjajnim reprezentacijama. Izabranice Zorana Terzica su nakon toga vezale sest uzastopnih pobeda, pobedivsi i svetskog prvaka, reprezentaciju SAD. U mecu sa Ruskinjama posle dva odigrana seta, nase devojke su gubile sa 2:0, i tada se povratak u igru cinio kao nemoguca misija. Srpkinje su u treci set usle jace i pune motivcije, pa su bukvalno demolirale Rusiju sa 25:14. U cetvrtom setu se igrao poen za poen, da bi u finisu seta nase odbojkasice prelomile igru i dobile set sa 25:23. U peti set se uslo sa blagom psiholoskom prednoscu, i nase devojke uspevaju da zabeleze senzacionalnu pobedu, a rezultat je glasio 15:12 u poslednjem setu.

Jos cetiri prepreke do velikog uspeha

Nasa reprezentacija ce odigrati jos cetiri meca na sveskom kupu sa Kubom, Japanom, Argentinom i Kenijom. Ukoliko bi SAD savladale Rusiju, a Rusija uspe da savlada Kinu, nase devojke bi sigurno bile medju prve dve reprezentacije, i vec tada bi zabelezile veliki uspeh plasiravsi se na Olimpijske igre. Srbija u utorak igra protiv Japana, a potom u petak igra sa Kubom, i na kraju u subotu, odnosno nedelju sa Kenijom i Argentinom. Plasman na Olimpijske igre obezbedice dve prvoplasirane reprezentacije. Na vrhu je SAD sa 19 poena, Rusija sa 18, Srbija 16, Japan i Kina uz mec manje imaju 15 poena, a slede Dominikanska Republika sa 13, Argentina 9, Juzna Koreja i Kuba 6, Peru sa 3, dok Kenija i Alzir nemaju nijedan osvojen poen.