Menu

Partizan pobednik 152. vecitog derbija

Fudbaleri Partizana su u 152. vecitom derbiju na svom stadionu savladali Crvenu zvezdu sa 1:0 golom Leonarda u 89. minutu. Tako su crno-beli posle 9. kola smanjili prednost najveceg rivala na 6 bodova.

Leonardov pogodak doneo Partizanu pobedu u 152. vecitom derbiju

Derbi bez dosta sansi

Ovog puta nije bilo mnogo prilike za gol, ali jeste dosta ulozenog truda. Partizan je bio konkretniji i za to je nagradjen golom za pobedu. Ali treba reci da se taktika nije isplatila gostima koji su, zadovoljni pozicijom na tabeli, pokusali da defanzivom dodju do zeljenog uspeha. Prvo poluvreme je proteklo u jednoj klasicnoj fudbalskoj predstavi, u kojoj su se ispitivale snage rivala. Zvezda je prvi sut ka golu uputila tek u 29. minutu. Njen rival je bio za nijansu konkretniji, ali mu se to isplatilo tek u finisu.

Na tribinima sjajna atmosfera

Na tribinama je bilo krcato, kao u neka prethodna vremena, uprave dva kluba su se ljubazno pozdravljale a navijaci bodrili svoje ljubimce prilicno glasno, kao da je mec poslednjeg a ne 9. kola. Utakmicu kao da je prelomio ulazak u igru Stevanovica, Partizan je zaigrao ofanzivnije sto je i krunisao golom u 89. minutu Brazilac Leonardo i doneo veliku radost svojim igracima i navijacima. Partizan je uknjizio vaznu pobedu i priblizio se vecitom rivalu na 6 bodova. utakmicu je pratilo oko 30 hiljada navijaca.