Menu

Partizan posle poraza upisao pobedu pred ABA Ligu

Kosarkasi Partizana su u prvom prijateljskom mecu izgubili od Antverpena na domacem terenu sa 72:81, da bi se u mecu protiv bugarskog Lukolila proslavili sa 79:61. Dzikiceve izabranike ocekuje jos jedna provera protiv Spartaka iz Subotice, pred pocetak ABA Lige.

Partizan pobedio pred pocetak ABA Lige

Marinkoviceva trojka za vodjstvo Partizana na prvom poluvremenu

Kosarkasi Partizana su prijateljski mec protiv ekipe Lukoila iz Bugarske odigrali na domacem terenu pred nesto vise od 4000 navijaca. U ovom mecu crno-beli su igrali bez Ratkovice, dok je Vrapcev izlazak na teren doveo publiku do usijanja. Bugari su bolje otpoceli ovaj mec, pa su tako u prvoj cetvrtini postigli cak 5 trojki, od toga Videnov 3. Nakon rezultata od 10:18, vodjstvo Bugara se smanjilo serijom od 8:o ulaskom Majstorovica u igru. U drugoj cetvrtini poveli su crno-beli nakon sjajnih strelaca: Bircevica, Hacera i Marinkovica, ali na predah odlaze Dzikicevi izabranici sa samo 4 poena prednosti, nakon mnogobrojnih izgubljenih lopti i promasenih bacanja. U poslednjem momentu, Marinkovicev sut za tri poena odvodi kosarkase Partizana na vodjstvo od +4 poena.

Borba Partizana za pobedu, sledeci rival Spartak iz Subotice

Posustali su gosti u drugom poluvremenu, pa su tako za 8 minuta uspeli da zabeleze samo 3 poena. Nakon dobre odbrane, Partizan je poklekao. Kosarkasi Partizana su gubili lopte, sto je Lukoil kaznjavao novim rezultatom i smanjenjem na 56:49. Pet minuta pred kraj utakmice, bugarski Lukoil izjednacava rezultat, ali maestralni Marinkovic vezuje sedam poena, od kojih su dve trojke i jedna kontra, i spasava crno-belu ekipu od moguceg poraza. Zasigurno ovaj Partizanov igrac zasluzuje titulu zvezde utakmice. Mec je zavrsen pobedom crno-belih, ali trener Dzikic nije zadovoljan igrom svog tima, naglasavajuci cinjenicu da Partizan nece igrati najbolju kosarku na pocetku sezone. Partizan ce se sastati u poslednoj proveri sa ekipom Spartaka iz Subotice.