Menu

Partizan savladao Metalac majstorijom Leonarda

Fudbaleri Partizana su u okviru 10. kola Superlige savladali domaci tim Metalac iz Gornjeg Milanovca rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka na ovom mecu bio je Brazilac Leonardo. On je Partizan odveo na +3 boda na tabeli.

Leonardova majstorija za pobedu Partizana

Borba tokom prvog poluvremena zavrsena bez pogotka

Fudbaleri Partizana gostovali su na terenu Metalca u Gornjem Milanovcu. Na startu meca obe ekipe su usle spremne za pobedu. Bez velikih uzbudjenja odvijali su se prvi minuti utakmice, da bi se u 11. minutu Jankovic domogao lopte ali se Brazilac Leonardo nije snasao, sto je bio prvi napad crno-belih. Imali su i domaci priliku da ugroze mrezu Partizana, ali za cuvara mreze crno-belih nije bilo opasnosti. Slobodan udarac Leonarda u 22. minutu, koji su crno-beli zaradili zbog prekrsaja na Djurdjicem, ostao je neiskoriscen. Jedan od najboljih igraca meca svakako je bio Everton Luiz koji je uspevao da se nadje na svakom delu terena. U 42. minutu Jevtovic upucuje loptu ka mrezi domacina, ali Belic uspeva da savlada udarac. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao 0:0.

Leonardov pogodak za pobedu Partizana

U uvodnim minutima drugog poluvremena Djurdjic pokusava da posalje loptu ka golu domacina, ali u tome ne uspeva. I Leonardo se oprobao u ulozi strelca, ali lopta je otisla daleko preko gola. Neiskoriscena sansa domacina vidjena je nakon akcije Kaseida i Jovanovica, koji је promasio loptu sa nekoliko metara. U 61. minutu dolazi do prekreta rezulata i vodjstva Partizana, nakon majstorije Leonarda. On je sa distance poslao loptu u mrezu protivnika i slomio otpor borbenog Metalca. Nakon sjajnog gola Brazilca, tempo igre je opao. Igralo se na sredini terena uz greske oba tima. Uros Djurdjevic je  u 78. minutu promasio prazan gol sa tri metra, i poneo epitet tragicara utakmice. U 87. minutu, zbog povrede, teren napusta strelac jedinog gola na mecu. Do kraja utakmice reuzultat je ostao nepromenjen.