Warning: is_writable(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/storage/content/40/205940/sportvesti.net/:/storage/configuration/wrappers/40/205940/sportvesti.net/) in /storage/content/40/205940/sportvesti.net/public_html/wp-content/plugins/wp-responder-email-autoresponder-and-newsletter-plugin/lib/preferences.php on line 15 Srbija u finalu Svetske lige nakon neizvesnog meca sa Italijom - Sport Vesti
Menu

Srbija u finalu Svetske lige nakon neizvesnog meca sa Italijom

Izabranici Nikole Grbica savladali su selekciju Italije sa 3:2 po setovima 23:25, 25:21, 25:23, 18:25, 15:11 u prvom polufinalu zavrsnog turnira Svetske lige, i plasirali se u finale, gde ih ceka selekcija Brazila.

Srbija u finalu Svetske lige, FIBV 2016

Poen za poen, set za set

Nakon pobede nad sampionom sveta- Poljskom i neosetnog poraza od Francuza, Srbija je usla u mec sa Italijanima sasvim solidno. U prvom setu se igralo poen za poen, da bi nasi momci uspeli da se ”odlepe” na 22:17 pri samom kraju prvog seta, medjutim Italijani uspevaju da vezu tri poena i uzmu set u svoje ruke. ”Orlovi” su izgubili prvi set sa 23:25. Napeta i uzbudljiva igra vidjena je u drugom setu, kada se do 20. poena igralo poen za poen. Vidno uzbudjen selekor Grbic trazio je od svojih momaka borbenost do samog kraja. Redove ”orlova” osvezio je ulazak Brdjovica na teren, dok je Kovacevic maestralno i silovito slao lopte u protivnicko polje. Drugi set osvajaju nasi momci sa 25:21. U trecem setu kvalitetniju igru doneo je Uros Kovacevic, koji je razornom igrom pokorio Italijane, doneo set loptu za 24:23, a potom je usledila greska ”azura” za 25:23 i vodjstvo nasih momaka od 2:1 u setovima.

“Orlovi” pokorili Italiju, sa Brazilom u finalu

Umor, iscrpljenost i konstantne borbe i previranja zbog sudijskih odluka lose su uticali na igru i koncentrisanost nasih momaka. U cetvrtom setu, vidno iznervirani, pokusavali su nasi momci da se priblize Italiji. Cak je i Nikola Grbic na tajm-autu skrenuo paznju da ne trose previse energije u raspravama sa sudijom, koji je naocigled svih sudio na stetu nasim momcima. Greske i suvise potresene energije doprinele su gubitku seta, pa se igrao odlucujuci ”zlatan set”. Igrali su nasi momci borbeno i hrabro, svaki poen su dozivljavali kao poslednji. Nakon izjednacenja od 8:8, tri poena vezali su nasi momci. Uzeli su Italijani tajm-aut, nakon cega je usledio smec Luburica, i za kraj ”azuri” salju loptu u mrezu za pobedu Srbije i plasiranje u finale Svetske lige. Srpski odbojkasi odmerice snage sa selekcijom Brazila za prvu titulu Svetske lige, koja je pobedila selekciju Francuske.