Menu

Srpski kajak u usponu

Srpski kajakasi i kajakasice grabe medalje na Svetskom prvenstvu (SP) i jurisaju ka Riju 2016. U dve trke koje su se odrzale danas, uspeli su da uzmu cak dve medalje i obezbede put ka Olimpijskim igrama 2016. godine.

kajakasice

Kajakasice sve blize Riju

Na Svetskom prvenstvu u Milanu srpske kajakasice Milica Starovic i Dalma Ruzicic zauzele su drugu poziciju i osvojile srebrnu medalju u disciplini K-500, i tako ispunile normu za Olimpijske igre. Stazu su preveslale u vremenu od 1,41 sekundu, dok su Madjarice osvojile zlatnu medalju u vremenu koje je iznosilo 1,21 sekundu.

Bronzana odlicja za kajakase

U trci na 1000 metara nasi kajakasi Marko Tomicevic i Milenko Zoric zauzeli su trece mesto i osvojili bronzanu medalju. Uspeh su ostvarili Nebojsa Grujic i Marko Novakovic koji su u trci na 200 metara takodje osvojili bronzanu medalju i nasli se na trecoj poziciji. Ostvarenjem ovih sjajnih rezultata, nasi kajakasi obezbedili su plasman na najvecu svetsku sportsku smotru Olimpijske igre 2016, u Riju de Zaneiru.