Menu

Srpski kosarkasi ubeljivo savladali Portoriko za ucesce u Riju

Muska kosarkaska reprezentacija Srbije demolirala je selekciju Portorika u poslednjem odlucujucem mecu kvalifikacija za Olimpijske igre. Izabranici Aleksandra Djordjevica slavili su pobedu sa 108:77 (37:11, 23:16, 22:29, 26:21).

Srbija srusila Portoriko u poslednjem kvalifikacionom mecu za Olimpijske igre

Magicna igra srpskih orlova, +40 za nase momke

Poslednji odlucujuci mec kvalifikacija za Olimpijske igre poceo je u postavi Markovic, Bogdanovic, Kalinic, Bircevic i Jokic za nas tim. Vec na startu orlovi su poveli sa 5:3, da bi saradnja Jovica sa Bogdanovicem rezultirala vodjstvom od 9:3 za Srbiju. Rasla je prednost nasih momaka zahvaljujuci odlicnoj igri Jokica i Bogdanovica, pa je u 4. minutu igre Srbija vodila sa 14:3. Kapiten Milos Teodosic obelezava svoj ulazak na teren trojkom za 19:3. Nakon pogotka Bogdanovica za 22:3, Kalinic se upisuje u listu strelaca za 27:5. U 7. minutu igre Portorikanci nisu zabelezili nijedan skok. Magicnom igrom stigli su nasi kosarkasi do fascinantnog rezultata 37:3, da bi se prva deonica zavrsila rezultatom 37:11. Druga cetvrtina je otpocela losim i nepreciznim sutevima nasih reprezentativaca, pa je Djordjevic zatrazio tajm-aut, sto se u nastavku ispostavilo dobrim pozetom. Bogdanovic je poentirao za tri poena i doveo Srbiju do 42:14. Tandem Raduljica-Jokic doneli su prednost Srbiji od 29 poena. U timu orlova sve je funkcionisalo po planu, a za 16 minuta postignuto je 20 asistencija. Na prvo poluvreme otisla je nasa ekipa sa prednoscu od 33 poena (60:27). Medju najistaknutijim igracima nasli su se Jokic, Bogdanovic i Kalinic sa 13 poena, a Teodosic sa 4 asistencije.

Demolirani Portugalci, Srbija u Riju

Otvaraju gosti drugo poluvreme trojkom Alora za 60:30. Izabranici Aleksandra Djordjevica nastavili su da melju sve pred sobom, pa su tako nakon greske Portorikanaca stigli do 66:32. Dvadesetjednogodisnji Nikola Jokic postize svoj 17 poen u ovom mecu, da bi potom Bircevic iskoristio slobodna bacanja, posto je fauliran uz pogodak za nov rezultat-71:34. Pokusavali su gosti trojkama da se izbave iz nevolje, ali se nezaustavljivi Bogdanovic revansirao istom merom za 76:39. Efektnim zakucavanjem Raduljica podize publiku na noge za 81:42, da bi Portorikanci smanjili prednost na 81:46. Pogadja Barea za goste i postize pogodak za 82:52, a Holand za kraj trece cetvrtine postize pogodak za dva poena, i rezultat je 82:56. Upisuje Bogdanovic petu trojku na startu poslednje cetvrtine i vecava prenost na 85:56. Nastavili su nasi momci da resetaju goste i drze cas kosarke, pa su se tako u strelce upisali Simonovic i Jokic za +32 (92:60). Nasim momcima je ovaj mec dosao kao priprema za Rio, pa su nastavili da muce Portorikance rezultatom 101:65. Sa linije slobodnih bacanja priblizavaju se gosti na 101:71. Dva minuta pred kraj meca pogadja Nedovic za tri poena, da bi Vasalo uzvratio i smanjio na 106:76. Mec je zavrsen u nasu korist fenomenalnim rezultatom od 108:77, a nase momke ocekuje put u Rio.