Menu

Zlato za odbojkase- “Orlovi” osvojili titulu u Svetskoj ligi

Izabranici Nikole Grbica doneli su zlato Srbiji, osvojivsi titulu u Svetskoj ligi, posto su u finalu deklasirali selekciju Brazila sa 3:0 po setovima 25:22, 25:22, 25:21.

Prvaci Svetske lige: Nasi odbojkasi deklasirali Brazil za istorijski podvig

Prvi set u rukama nasih momaka

Otpoceli su nasi momci prvi set protiv najtrofejnije selkcije uigrano i raspolozeno. Vodili su orlovi sa 5:3, kada je ekipa Brazila preokrenula rezultat u svoju korist na 5:6. Uros Kovacevic, na mestu primaca, mnogo je doprineo razvoju igre. Snazne i razorne udarce protivnika je kanalisao na pravi nacin, pa je Srbija preokrenula rezultat na 12:10. Nakon drugog tehnickog tajm-auta, vodili su nasi momci sa 16:13, da bi se serijom od 5 uzastopnih poena na servis Kovacevica rezultat uvecao na 18:13. Nakon gresaka nasih momaka, Brazilci su lako stigli do 22:20, da bi se Srbija vratila na +4 sjajnim servisima Luburica. Nasi momci osvojili su prvi set sa 25:22.

Korak do sna- 2:0 u setovima

Na startu drugog seta nakon vodjstva orlova od 3:1, Brazilci uzvracaju udarac izjednacenjem. U nastavku meca, saveti koje je davao selektor Grbic svojim izabranicima, urodili su plodom. Nasi momci su prednost uvecavali, dok rival nije nasao najbolje resenje za neverovatnu igru srpskih odbojkasa. Imali su orlovi vodjstvo od 12:8, da bi Brazilci dosli do izjednacenja. Jovovic i Ivovic donese prednost Srbiji od +2, a potom i +5. Souza svojim servisima dovodi selekciju Brazila na 22:21. Trojni blok nasih reprezentativaca i druga set lopta bili su i vise nego dovoljni za osvajanje drugog seta i rezultat od 25:22.

Orlovi ispisali nove stranice odbojke

Poveli su nasi momci sa 3:1 na startu treceg seta, a prednost od 6:3 prekinuo je brazilski selektor kada je zatrazio tajm-aut. Pokazalo se ispaltivim, pa su brazilci izjednacili na 9:9. Nastavili su nasi momci da jurisaju ka trijumfu, svesni da ce oni biti upravo ti koji ce ispisati nove stranice ovog sporta. Nakon rezultata od 15:11 za Srbiju uvukla se napetost i nervoza u redove Brazila, pa su nasi momci otisli sa +5 na obavezan odmor. Pokusali su Brazilci izmenama da smire nezaustavljive orlove, ali to nije omelo nase momke da nizu poene iz bloka, odmerenim smecevima i bravurama iz bloka za 25:21 i osvoje Svetsku ligu po prvi put u istoriji Srbije.